salad-1603608_1920

Jak schudnąć z twarzy

Czasami, gdy nieco przybędzie nam kilogramów, zwracamy uwagę, że nasza pupa ni mieści się już w obcisłe jeansy, czy na brzuchu pojawiła się nieapetyczna fałdka. Niektóre obszary naszego ciała zależą od wagi szybciej niż inne. Jeżeli chodzi o twarz, to często sami za szybko nie zauważamy, że nasza buzia zrobiła się zbyt okrągła. Wynika to z braku porównania (brak ciuchów itp.) oraz tego, że codziennie przeglądając się w lustrze — na przykład robiąc makijaż, ciężko nam zauważyć stopniowe zmiany. Często dopiero czyjaś uwaga na temat zaokrąglenia twarzy, daj nam do myślenia, ewentualnie sami zauważamy, jeżeli mamy skłonności do szybkiego powstawania tak zwanego drugiego podbródka.

Niby wiadomo, jak przebiegają procesy odchudzające w ciele, ale dużo osób nie ma pojęcia, jak schudnąć z twarzy. Jeżeli jest to także Twój problem, pamiętaj o kilku metodach.

1. Pij dużo wody. A dlaczego? Ponieważ często na naszej twarzy widoczne jest nabrzmienie z powodu złe gospodarki wodnej, a nie nadprogramowego tłuszczu. Woda zbiera się pod skórą, powodując opuchliznę. Teraz zadajesz sobie pytanie, jak niby pozbyć się wody pijąc ją w dużych ilościach? No tak, brzmi irracjonalnie, ale tak to działa. Pijąc dużo płynów, przyspieszamy przemianę materii i zmuszamy organizm do szybszego wydalania. Tym sposobem, pozbywamy się nie tylko tej świeżo wypitej wody, ale i tej, która utknęła pod naszą skórą. Pamiętaj, by była to woda, najlepiej niegazowana. Nie daj się zwieść sokom, które w dużych ilościach dodają niebotyczne ilości kalorii do diety. O słodkich napojach gazowanych nie wspominając, bo chyba oczywiste jest, że dla nich nie powinno być miejsca w niczyjej diecie!

2. Kolejna metoda na to, jak schudnąć z twarzy to ćwiczenia. I tu mowa zarówno o tych ćwiczeniach, które wykonujemy, aby schudnąć w ogólny sposób (tak, twarz jak każda inna część ciała chudnie, gdy tracimy kilogramy!), jak i te bardziej specjalistyczne, przeznaczone dla poprawy wyglądu twarzy. Nie wiesz jak je wykonywać? Wpisz w wyszukiwarkę gimnastyka twarzy i poświęć kilka minut dziennie. Twarz to też wiele mięśni, których ruch spala tkankę podskórną. Do tego fitness twarzy doskonale chroni przed szybszym starzeniem się skóry, a nawet niweluje drobne zmarszczki i bruzdy mimiczne. Można też masować skórę, oczywiście czystymi rękoma, lub nawet lekko oklepywać.

3. Możesz także pokusić się o zakup kosmetyków wyszczuplających i ujędrniających do twarzy. Te produkty są czasami nieco przereklamowane, ale nie da się ukryć, że niektóre z ich składników rzeczywiście mogą mieć potencjał wyszczuplający, jak i regenerujący skórę.

To czy nasza buzia będzie promienna, zależy od nas. Zdrowa cera, brak zmarszczek oraz ładnie wyprofilowany owal twarzy, to idealna kompozycja ze szczupłą sylwetką. Dlatego podczas odchudzania nie zapominaj o tej najbardziej widocznej części ciała. A stosując się do powyższych wskazówek, odpowiedź na pytanie, jak schudnąć z twarzy, okazuje się być prosta.

Dodaj komentarz